Tournaments Social Cup Back
Social Cup (Season 2024)

This tournament is sponsored by our Social Members. In return for their generosity those Members who have supported the tournament are rewarded with a Searcys Afternoon Tea in the Royal Box on finals day (Sunday 28 July), accompanied by a guest of their choosing. The players are invited to join these Members post match to discuss the game over a glass of Laurent Perrier.


Tournament Fixtures & Results

League Match

16th July 2024
Team & Results
BP (5.5) vs TCHOGAN (10)
Team 1 Players
Lovy Beh 0
Arno Liu 0
George Meyrick 5
Joevy Beh 3
8
Team 2 Players
Heiko Voelker 0
Max Voelker 2
Segundo Darritchon 4
Lachlan Gilmore 4
10
Time 4:00pm
Umpire 1 H. Smith
Umpire 2 P. Araya
Referee S. Estrada
Ground Ground 8
17th July 2024
Team & Results
PANGBOURNE (8) vs SHORELINE (5)
Team 1 Players
Rhett Wooldridge 0
George Copcutt 0
Louis Hine 5
Ned Hine 5
10
Team 2 Players
Tunde Karim 0
Adebayo Karim 2
Oliver Fanshawe 2
Santiago de Estrada 6
10
Time 10:00am
Umpire 1 E. Judge
Umpire 2 P. Araya
Referee J. Mann
Ground Ground 6
19th July 2024
Team & Results
PANGBOURNE (10) vs TEX8N (9)
Team 1 Players
Rhett Wooldridge 0
George Copcutt 0
Louis Hine 5
Ned Hine 5
10
Team 2 Players
Mindi Byrne 0
Mark Emerson 2
Nicholas Roberts 4
Nicolas San Roman 4
10
Time 12:45pm
Umpire 1 H. Smith
Umpire 2 R. Matthews
Referee E. Judge
Ground Ground 8
21st July 2024
Team & Results
HARUM SCARUM vs TCHOGAN
Team 1 Players
Jonathan Hare 0
Melanie Hare -1
Lucho Aguirre 4
Matt Perry 6
9
Team 2 Players
Heiko Voelker 0
Max Voelker 2
Segundo Darritchon 4
Lachlan Gilmore 4
10
Time 10:00am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground Coworth Park 2, SL5 7SE
23rd July 2024
Team & Results
ELEMENTAL/LIBERTINE vs HARUM SCARUM
Team 1 Players
Rafi Bruckner 1
Alexander Nix 1
Peter Webb 3
Jack Hyde 5
10
Team 2 Players
Jonathan Hare 0
Melanie Hare -1
Federico Boudou 4
Matt Perry 6
9
Time 2:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
LIMITLESS DOGS vs TEX8N
Team 1 Players
Alan Fall 1
Alfie Hyde 3
Pedro Harrison 5
Rashid El-Ashkar 1
10
Team 2 Players
Mindi Byrne 0
Mark Emerson 2
Nicholas Roberts 4
Nicolas San Roman 4
10
Time 4:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
SHORELINE vs TATTINGER
Team 1 Players
Eduardo Greghi 0
Adebayo Karim 2
Oliver Fanshawe 2
Ed Banner Eve 5
9
Team 2 Players
George Cadogan 0
Jeremy Pemberton 1
William Harper 4
William Emerson 5
10
Time 5:15pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
24th July 2024
Team & Results
BP vs ELEMENTAL/LIBERTINE
Team 1 Players
Lovy Beh 0
Arno Liu 0
George Meyrick 5
Joevy Beh 3
8
Team 2 Players
Rafi Bruckner 1
Alexander Nix 1
Peter Webb 3
Jack Hyde 5
10
Time 4:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
LIMITLESS DOGS vs TATTINGER
Team 1 Players
Alan Fall 1
Alfie Hyde 3
Pedro Harrison 5
Rashid El-Ashkar 1
10
Team 2 Players
George Cadogan 0
Jeremy Pemberton 1
William Harper 4
William Emerson 5
10
Time 5:15pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Semi-Final

26th July 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 1:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 4:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Sub-Semi-Final

26th July 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 2:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 5:15pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Sub-Final

28th July 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 1:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Final

28th July 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 3:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground