Guards Polo Club
What's On
Whats On Today 19th June 2024
Out-Sourcing Inc Royal Windsor Cup
Team
AMANARA vs TEMPEST
Time 12:30pm
Ground The Castle Ground, SL4 2JA
Team 1 Players
Santiago Chavanne 7
Lorenzo Chavanne 6
Hazel Jackson 2
Nicky Sen 1
16
Team 2 Players
Gustav Rausing 1
Lachlan Gilmore 4
Ryan Pemble 4
Patrick O'Dwyer 6
15
Team
FERNE PARK vs AUREUS POLO
Time 02:00pm
Ground The Duke's Ground
Team 1 Players
Jonathan Rothermere 0
Pierandrea Mueller 3
Tom Brodie 5
Joaquin Pittaluga 7
15
Team 2 Players
Sunjay Kapur 0
Manu Garcia Grossi 5
Mark Tomlinson 6
Nicholas Roberts 4
15
Team
OJOCALIENTE vs FOUR QUARTERS BLACK
Time 03:30pm
Ground The Princes' Ground
Team 1 Players
Ana Escobedo 0
Kian Hall 3
Felix Esain 6
John Paul Clarkin 6
15
Team 2 Players
Romilla Arber 0
Tomas Ballesteros 2
Gonzalo Ferrari 7
Benjamin Urquiza 6
15
Team
AINSLEY SADDLERY vs LA IRENITA
Time 05:30pm
Ground The Queen's Ground
Team 1 Players
Andrew Dechet 1
Manuel Plaza 6
Guillermo Terrera 7
Estanislao Darritchon 1
15
Team 2 Players
Giberto Sayao da Silva 0
Leon Donoso 3
Marcos Araya 6
Matias MacDonough 6
15
Archie David Cup
Team
ELEMENTAL vs KILNWOOD PARK
Time 05:00pm
Ground Coworth Park 2, SL5 7SE
Team 1 Players
Rafi Bruckner 1
George Copcutt 0
James Mann 3
Miguel Ayala 4
8
Team 2 Players
Leander Sautter -1
Thilo Sautter 1
Edward Morris-Lowe 3
Hissam Ali Hyder 4
7
Whats On Tomorrow 20th June 2024
Archie David Cup
Team
STANDING ROCK POLO TEAM vs TCHOGAN/GREAT OAKS
Time 11:00am
Ground
Team 1 Players
Philipp Mueller 0
Nicholas Van Oppen 1
Pierandrea Mueller 3
Nacho Gonzalez 4
8
Team 2 Players
Heiko Voelker 0
Estanislao Darritchon 1
Dillon Bacon 2
William Emerson 5
8
Team
THE MIRROR vs QUIANTO
Time 11:30am
Ground
Team 1 Players
Sarkis Gabrelian -1
Josh Hyde 2
Phil Seller 2
Nicholas Roberts 4
7
Team 2 Players
Enrico Meneghetti 0
Terence Lent 3
Lucho Aguirre 4
Ben Sim 1
8
Team
BAD BOYS POLO TEAM vs JAMJARS POLO TEAM
Time 01:00pm
Ground
Team 1 Players
Mathieu van Delden 0
Mathieu van Delden 5
Ollie Cork 4
Marcus Cork 3
12
Team 2 Players
Adilla Jamaludin 0
Pedro Araya 0
Juan Cruz Araya 4
Santiago Araya 4
8
Team
CANI vs ST JEAN TEQ
Time 02:30pm
Ground
Team 1 Players
Louise Jebson 0
Emma Wood 1
Tamara Fox 2
Matias Amaya 5
8
Team 2 Players
William Berry 0
Jeremy Pemberton 1
Beltran di Paola 3
Segundo Darritchon 4
8
Team
QUIXOTE vs VENDETTA
Time 04:00pm
Ground
Team 1 Players
Kian Hall 3
Timi Badiru 3
Fred Thame 2
Olympia Paus 0
8
Team 2 Players
Garrie Renucci 0
Zoe Reader 1
Jimmy Wood 4
Nick Clague 3
8
Team
ORIFLAMME vs TEX8N POLO
Time 04:00pm
Ground
Team 1 Players
Benn Shepherd 0
Jason Warren 3
Tom Dalton Morgan 2
Jack Berner 3
8
Team 2 Players
Mindi Byrne 0
Catalina Lavinia 2
Manuel Perez Altuna 2
Nicolas San Roman 4
8
Team
LIMITLESS vs MAD DOGS
Time 05:15pm
Ground
Team 1 Players
Celestino Merlos 1
Ramzy El-Ashkar 1
Rashid El-Ashkar 1
Juan Cruz Merlos 6
9
Team 2 Players
Charlotte Pykett 1
Alan Fall 1
Oliver Fanshawe 2
Bauti Sorzana 4
8