Tournaments Committee Cup Back
Committee Cup (Season 2024)

Tournament Fixtures & Results

League Match

14th May 2024
Team & Results
J & R POLO (4) vs TCHOGAN (5)
Team 1 Players
Julian Leake 0
Riley Leake 1
James Mann 3
Nicholas Roberts 4
8
Team 2 Players
Heiko Voelker 0
Estanislao Darritchon 1
Josh Hyde 2
William Emerson 5
8
Time 11:30am
Umpire 1 P. Araya
Umpire 2 R. Matthews
Referee P. Webb
Ground Ground 8
15th May 2024
Team & Results
MING YUN (10) vs SIGNET POLO TEAM (5)
Team 1 Players
Arno Liu 0
Will Melville-Smith 2
Oscar Mancini 3
Adolfo Casabal 3
8
Team 2 Players
Mo Ladan 0
Nick Beitner 1
Michael Rodzianko 2
Ignacio Badiola 5
8
Time 2:30pm
Umpire 1 N. Pepper
Umpire 2 R. Matthews
Referee R. Tyrone
Ground Ground 4
Team & Results
LA PEDROSA (8) vs QUIANTO (7)
Team 1 Players
Rhett Wooldridge 0
Marcos Vivian 0
Roddy Williams 3
Richard Tyrone 5
8
Team 2 Players
Enrico Meneghetti 0
Kirstie Otamendi 1
Terence Lent 3
Lucho Aguirre 4
8
Time 4:00pm
Umpire 1 R. Matthews
Umpire 2 N. Pepper
Referee O. Mancini
Ground Ground 8
16th May 2024
Team & Results
MONO POLO (4) vs TEX8N POLO (9)
Team 1 Players
Hamish Maclennan 0
Jack Whitman 2
Luca Zindel 2
Sebastian Hancock 4
8
Team 2 Players
Mindi Byrne 0
Catalina Lavinia 2
Manuel Perez Altuna 2
Nicolas San Roman 4
8
Time 4:00pm
Umpire 1 E. Judge
Umpire 2 H. Smith
Referee S. Darritchon
Ground Ground 4
Team & Results
LIBERTINES (6) vs QUIXOTE (8)
Team 1 Players
William Berry 0
Alexander Nix 1
Beltran di Paola 3
Segundo Darritchon 4
8
Team 2 Players
Kian Hall 3
Timi Badiru 3
Fred Thame 2
Olympia Paus 0
8
Time 5:15pm
Umpire 1 C. Hyde
Umpire 2 H. Smith
Referee S. Hancock
Ground Ground 8
Team & Results
AFB (7) vs MAD DOGS (5)
Team 1 Players
Clive Reid 0
William Millard 2
Niall Donnelly 3
Peter Webb 3
8
Team 2 Players
George Copcutt 0
Alan Fall 1
Oliver Fanshawe 2
Pedro Harrison 5
8
Time 5:15pm
Umpire 1 E. Judge
Umpire 2 P. Araya
Referee J. Hayward
Ground Ground 4
18th May 2024
Team & Results
HK POLO (2) vs LIBERTINE (8)
Team 1 Players
Iyad Omari 0
Phil Seller 2
Daniel Otamendi 4
Hamid Ali 2
8
Team 2 Players
William Berry 0
Alexander Nix 1
Rufus Uloth 2
Tommy Severn 5
8
Time 1:30pm
Umpire 1 E. Judge
Umpire 2 H. Smith
Referee J. Hayward
Ground Ground 4
21st May 2024
Team & Results
J & R POLO vs LA PEDROSA
Team 1 Players
Julian Leake 0
Riley Leake 1
James Mann 3
Nicholas Roberts 4
8
Team 2 Players
Rhett Wooldridge 0
Marcos Vivian 0
Roddy Williams 3
Richard Tyrone 5
8
Time 1:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground Ground 6
Team & Results
AINSLEY SADDLERY vs MING YUN
Team 1 Players
Andrew Dechet 1
Ulysses Hu 0
Ross Ainsley 3
Lachlan Gilmore 4
8
Team 2 Players
Arno Liu 0
Will Melville-Smith 2
Oscar Mancini 3
Adolfo Casabal 3
8
Time 4:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground Ground 6
22nd May 2024
Team & Results
J & R POLO vs QUIANTO
Team 1 Players
Julian Leake 0
Riley Leake 1
James Mann 3
Nicholas Roberts 4
8
Team 2 Players
Enrico Meneghetti 0
Kirstie Otamendi 1
Terence Lent 3
Lucho Aguirre 4
8
Time 4:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
23rd May 2024
Team & Results
MAD DOGS vs TEX8N POLO
Team 1 Players
George Copcutt 0
Alan Fall 1
Oliver Fanshawe 2
Pedro Harrison 5
8
Team 2 Players
Mindi Byrne 0
Catalina Lavinia 2
Manuel Perez Altuna 2
Nicolas San Roman 4
8
Time 5:15pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
24th May 2024
Team & Results
LIBERTINE vs HARUM SCARUM
Team 1 Players
William Berry 0
Alexander Nix 1
Beltran di Paola 3
Segundo Darritchon 4
8
Team 2 Players
Jonathan Hare 0
Nicholas Hiller 1
Eugenio Imaz 3
Federico Boudou 4
8
Time 11:00am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
QUIANTO vs TCHOGAN
Team 1 Players
Enrico Meneghetti 0
Kirstie Otamendi 1
Terence Lent 3
Lucho Aguirre 4
8
Team 2 Players
Heiko Voelker 0
Estanislao Darritchon 1
Josh Hyde 2
William Emerson 5
8
Time 1:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
MAD DOGS vs MONO POLO
Team 1 Players
George Copcutt 0
Alan Fall 1
Oliver Fanshawe 2
Pedro Harrison 5
8
Team 2 Players
Hamish Maclennan 0
Jack Whitman 2
Luca Zindel 2
Sebastian Hancock 4
8
Time 5:15pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
25th May 2024
Team & Results
AINSLEY SADDLERY vs KILNWOOD PARK
Team 1 Players
Andrew Dechet 1
TBC 0
Ross Ainsley 3
Lachlan Gilmore 4
8
Team 2 Players
Rafi Bruckner 1
Thilo Sautter 1
Mark Emerson 2
Hissam Ali Hyder 4
8
Time 4:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
26th May 2024
Team & Results
AFB vs MONO POLO
Team 1 Players
Clive Reid 0
Will Mellard 2
Niall Donnelly 3
Peter Webb 3
8
Team 2 Players
Hamish Maclennan 0
Jack Whitman 2
Luca Zindel 2
Sebastian Hancock 4
8
Time 11:00am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
HARUM SCARUM vs HK POLO
Team 1 Players
Jonathan Hare 0
Nicholas Hiller 1
Eugenio Imaz 3
Federico Boudou 4
8
Team 2 Players
Iyad Omari 0
Phil Seller 2
Daniel Otamendi 4
Hamid Ali 2
8
Time 12:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
KILNWOOD PARK vs MING YUN
Team 1 Players
Rafi Bruckner 1
Thilo Sautter 1
Mark Emerson 2
Hissam Ali Hyder 4
8
Team 2 Players
Arno Liu 0
Will Melville-Smith 2
Oscar Mancini 3
Adolfo Casabal 3
8
Time 2:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
27th May 2024
Team & Results
KILNWOOD PARK vs SIGNET POLO TEAM
Team 1 Players
Rafi Bruckner 1
Thilo Sautter 1
Mark Emerson 2
Hissam Ali Hyder 4
8
Team 2 Players
Gleb Fetisov 0
Logan Anderson 1
Michael Rodzianko 2
Ignacio Badiola 5
8
Time 1:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
29th May 2024
Team & Results
HARUM SCARUM vs QUIXOTE
Team 1 Players
Jonathan Hare 0
Nicholas Hiller 1
Eugenio Imaz 3
Federico Boudou 4
8
Team 2 Players
Kian Hall 3
Timi Badiru 3
Fred Thame 2
Olympia Paus 0
8
Time 4:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
30th May 2024
Team & Results
LA PEDROSA vs TCHOGAN
Team 1 Players
Rhett Wooldridge 0
Marcos Vivian 0
Roddy Williams 3
Richard Tyrone 5
8
Team 2 Players
Heiko Voelker 0
Estanislao Darritchon 1
Josh Hyde 2
William Emerson 5
8
Time 11:00am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
AFB vs TEX8N POLO
Team 1 Players
Clive Reid 0
Will Mellard 2
Niall Donnelly 3
Peter Webb 3
8
Team 2 Players
Mindi Byrne 0
Catalina Lavinia 2
Manuel Perez Altuna 2
Nicolas San Roman 4
8
Time 12:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
HK POLO vs QUIXOTE
Team 1 Players
Iyad Omari 0
Phil Seller 2
Daniel Otamendi 4
Hamid Ali 2
8
Team 2 Players
Kian Hall 3
Timi Badiru 3
Fred Thame 2
Olympia Paus 0
8
Time 2:00pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
AINSLEY SADDLERY vs SIGNET POLO TEAM
Team 1 Players
Andrew Dechet 1
TBC 0
Ross Ainsley 3
Lachlan Gilmore 4
8
Team 2 Players
Gleb Fetisov 0
Logan Anderson 1
Michael Rodzianko 2
Ignacio Badiola 5
8
Time 3:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Semi-Final

1st June 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 10:30am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 1:15pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Sub-Semi-Final

1st June 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 11:45am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 2:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Sub-Final

2nd June 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 11:00am
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground

Final

2nd June 2024
Team & Results
TBC
Team 1 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Team 2 Players
TBC 0
TBC 0
TBC 0
TBC 0
0
Time 1:30pm
Umpire 1 .
Umpire 2 .
Referee .
Ground